Hammam nebo ayurvéda: víte, jak si vybrat správnou masáž?

Thajská, orientální, ajurvédská, relaxační, olejová… Masáží, které si dnes můžete dopřát, je nepřeberné množství. Která vám udělá dobře? Jak se na ni připravit? A co vše si můžete vybrat u nás v Resortu Valachy?

HD2A8311_anNechejte si poradit od Martina Pařízka, ředitele relaxačních center Wellness Horal a L-Spa, která vám nabízejí nepřeberné množství různých terapií.

„Při výběru masáže je důležité si uvědomit, v jakém jste rozpoložení a také kondici, tedy zda potřebujete řešit nějakou obtíž, nebo chcete hlavně relaxovat a uvolnit se. Zvažte i míru stresu, jíž procházíte, ať už v důsledku doznívajících starostí z práce, nebo i v soukromí. Vše má vliv na efekt masáže,” radí Martin Pařízek. Například ayurvédské masáže nejsou ideální ani při chronických nemocech. „Při nerovnováze v organismu může pak masáž zapůsobit spíše nepříznivě. Mohla by se po ní objevit třeba bolest hlavy, což nelze přičítat špatné práci maséra,” říká Martin Pařízek.

ayurveda lavove_kameny

Jak rozproudit v těle lymfu

Ayurvédské masáže jsou skvělé pro celkové oživení těla i mysli a rozproudění lymfy, což je zvláště v létě velmi žádoucí. „V teplém počasí můžete mít problém s oteklýma nohama, což je důsledkem toho, že lymfa nefunguje, jak by měla. Ayurvédská masáž lymfu znovu rozproudí a navíc pomáhá k celkové detoxikaci organismu,” doporučuje Martin Pařízek.

Zatímco masáž v podání našich terapeutů ze Srí Lanky je jemnější, milovníky důraznějších hmatů uspokojí péče masérů z Bali. Za univerzální a bezproblémovou pro všechny se považuje thajská olejová masáž, která je hlavně o relaxaci a navození pocitu harmonie. „U nás ji vyhledávají zvláště ženy. Je tak pohodová, že se při ní často usíná,“ popisuje Martin Pařízek.

ayurveda_bali_maserka

Masáže pro sportovce i těhotné

Pro rozhýbání těla a na bolavé svaly je dobrá thajská tradiční masáž, která se provádí v zapůjčeném oděvu, používají se při ní i různé protahovací cviky a někdy se proto také označuje jako asistovaná jóga. Je užitečná mj. po sportovním výkonu, kdy se svaly dobře protáhnou, a proto ji často volí sportovci.

Masáže lze doporučit také těhotným ženám. Je třeba vždy o těhotenství předem informovat. Ve wellness centrech Resortu Valachy jsou nabízeny speciální těhotenské masáže, provádí je vyškolení maséři z Bali. Masírují se jen určité části těla, vsedě či vleže na boku.

NÁŠ TIP: orientální hammam

hd2a7374u2Očistné účinky mají orientální masáže zvané hammam. V tuzemsku jsou ještě málo známé, ale ti, kdo je absolvují, často mluví o pocitu znovuzrození, omlazení… Vyzkoušet je můžete ve Wellness Horal. Součástí je peeling, který důkladně odstraní starou kůži, hýčkající ošetření mýdlovou pěnou a masáž vyživujícími oleji, což je zejména v létě více než žádoucí.

„Oleje použité na suchou pokožku nemají zdaleka takový efekt, jako na vlhké kůži při hammamu, kdy se přes póry dostávají snadněji dovnitř,” uzavírá Martin Pařízek.

Celou nabídku masáží a dalších procedur naleznete na Wellness Horal a Spa hotelu Lanterna. Rezervovat si je můžete na telefonním čísle +420 571 477 300 (Lanterna), +420 571 495 500 (Horal) nebo online zde.

 

9 tipů, jak si dokonale užít masáž

 1. JOV_1071Před masáží je ideální navštívit saunu, která rozehřeje tělo a skvěle připraví svaly. Také se osprchujte a přijďte alespoň 5 minut předem, abyste mohli přesně zrekapitulovat objednávku a celkově si navodili pocit pohody.
 2. Hloubková masáž není vhodná s kocovinou a také při náběhu na nemoc. Zatímco u saunování platí, že můžete přicházející nemoc zastavit, u masáže se spíše rychleji „rozjede“.
 3. Nechoďte na masáž hned po velkém fyzickém vypětí. To platí stejně jako u saunování. Nejdříve je důležité nechat tělo i hlavu zklidnit.
 4. Před masáží je dobré dvě až tři hodiny nejíst větší jídlo, spíše jen svačinku. Je to kvůli pohodlí, navíc náročné trávení aktivizuje vnitřní orgány, místo aby odpočívaly.
 5. Před masáží pijte, tekutina je důležitá pro chod lymfy. Pijte proto i po masáži.
 6. Pro maximální požitek z masáže je vždy důležité uvolnit mysl, nad ničím nepřemýšlet, nemluvit a vnímat jen práci rukou maséra, to efekt masáže znásobí.
 7. Pokud vám při masáži něco nevyhovuje (síla tlaku rukou, teplota v místnosti), neváhejte to terapeutovi sdělit. Je to čas vyhrazený jen vám a vašemu požitku, má tedy být podle vašich potřeb a představ.
 8. Vyhraďte si na masáž dost času, abyste si po ní mohli ještě aspoň 20 minut odpočívat. V tomto detailu poznáte rozdíly mezi kvalitními wellness centry. Někde se člověk po masáži zase oblékne a odchází bez možnosti relaxace. Ve Wellness Horal i v L-Spa vás uložíme na lehátko, servírujeme čerstvě uvařený čaj a sušené ovoce a necháme ve vás doznívat dojmy z terapie.
 9. Po masáži můžete ještě navštívit saunu, před vstupem do ní ale důkladně tělo omyjte od masážních olejů.

Vychutnejte si den plný relaxace s tříchodovým menu: neomezený vstup do wellness, masáž nebo obličejové či tělové ošetření dle vlastního výběru a výborná gastronomie – to je Spa day v hotelu Lanterna nebo Wellness den pro zdraví ve Wellness hotelu Horal (ideální pro neubytované hosty).
Další aktuality

Kontakt

Wellness Horal, Velké Karlovice
Léskové 583, 756 06 Velké Karlovice
Tel.: +420 571 495 570
E-mail: wellness-recepce@valachy.cz

Staňte se našimi fanoušky
na Facebooku


 • 21.09.2017 Omezení provozu restaurace hotelu Horal 20.-21. 9. 2017

  Z důvodu konání firemní akce bude omezen provoz restaurace hotelu Horal:
 • 23.09.2017 Omezení provozu restaurace hotelu Horal 22.-23. 9. 2017

  Z důvodu konání firemní akce bude omezen provoz restaurace hotelu Horal:Pátek 22. 9. 2017od 19:00 restaurace uzavřenaSobota 21. 9. 2017od 19:00 restaurace uzavřenaVýbornou krajovou kuchyni v moderním pojetí s využitím místních surovin si můžete vychutnat v nedalekém Spa hotelu Lanterna.Děkujeme za pochopení.
 • 23.09.2017 Gold Cock Whisky

  Přijďte vychutnat varianty kvalitní české whisky buď v čisté podobě nebo v koktejlech.
 • 24.09.2017 Animační programy

  Animační program pro dětiUbytovaným hostům hotelů Lanterna a Horal nabízíme ZDARMA animační programy pro děti.Dětské animace jsou skupinovou aktivitou, neslouží jako individuální hlídání dětí. Konají se v herně hotelu Horal vedle recepce, v zimním období ve velkém sále nad restaurací.Individuální hlídání dětíNabízíme vám také individuální hlídání dětí – vhodné například pro menší děti.Službu je možné využít denně od 9 do 22 hodin po předchozí rezervace v recepce hotelu (den předem).Hlídací tety s vašimi ratolestmi dle vašeho přání vyjdou na procházku po okolí nebo třeba pohlídají dítko spící na hotelu.Cena: 390 Kč / 1 hodina (1 - 3 děti) * 690 Kč / 2 hodiny * 990 Kč / 3 hodiny * 1 290 Kč / 4 hodiny

Aktualizováno

13:25

Úterý19. Září


Termální bazény

22 / 100

Aktuálně osob / Doporučená kapacita

Saunový svět

21 / 40

Aktuálně osob / Doporučená kapacita

Aktuální teploty vzduchu a vody

35°

Teplota vzduchu

34,1°

Dětský bazén

34,5°

Relaxační bazén

27,2°

Plavecký bazén