Saunová čepice – váš užitečný pomocník do sauny

Možná jste si již všimli, že v nabídce Wellness shopu ve Wellness Horal nabízíme na prodej saunové čepice a klobouky. A třeba jste již v sauně narazili na někoho, kdo je běžně používá…

A možná vás také napadlo, že je nesmyslné a zbytečné používat čepici v tak extrémně horkém prostředí, jakým je právě sauna. Jak je to tedy ve skutečnosti?

Nedejte se mýlit, saunová čepice je velmi užitečným pomocníkem, pokud si chcete prodloužit pobyt v sauně a využít naplno účinky působení horkého vzduchu na tělo.

Jak známo – čím výše v sauně sedíte, tím větším teplotám tělo vystavujete. Pokud se saunujete vsedě, je právě hlava vystavena vyšším teplotám než zbytek těla. Na hlavě se přitom nachází důležitý termoregulační senzor a ten vám může v takové situaci předčasně vysílat signál, že jste již dostatečně prohřátí a je na čase opustit saunu. Přitom ve skutečnosti tomu tak ještě není a tělo na rozdíl od hlavy se teprve postupně rozehřívá.

Saunová čepice tento problém pomáhá řešit – eliminuje teplotní čidlo na vaší hlavě, což vám umožňuje ještě lepší prohřátí tělo, aniž byste byli vystaveni nepříjemným pocitům. Čepice navíc chrání i vlasy – či pokožku hlavy u návštěvníků, kteří jsou ostříhaní nakrátko nebo nosí oholenou hlavu.

Saunové čepice můžete zakoupit ve Wellness shopu našeho Wellness Horal:

 • Menší čepice – bavlněná zeleno-šedo-hnědá     499 Kč
 • Větší čepice (klobouk) – vlněná bílá     599 Kč

Nebo požádejte našeho saunéra a sami si vyzkoušejte efekt saunové čepice při některém ze saunových rituálů.
Další aktuality

Kontakt

Wellness Horal, Velké Karlovice
Léskové 583, 756 06 Velké Karlovice
Tel.: +420 571 495 570
E-mail: wellness-recepce@valachy.cz

Staňte se našimi fanoušky
na Facebooku


 • 26.11.2017 Animační programy

  Animační program pro dětiUbytovaným hostům hotelů Lanterna a Horal nabízíme ZDARMA animační programy pro děti.Dětské animace jsou skupinovou aktivitou, neslouží jako individuální hlídání dětí. Konají se v herně hotelu Horal vedle recepce, v zimním období ve velkém sále nad restaurací.Individuální hlídání dětíNabízíme vám také individuální hlídání dětí – vhodné například pro menší děti.Službu je možné využít denně od 9 do 22 hodin po předchozí rezervace v recepce hotelu (den předem).Hlídací tety s vašimi ratolestmi dle vašeho přání vyjdou na procházku po okolí nebo třeba pohlídají dítko spící na hotelu.Cena: 390 Kč / 1 hodina (1 - 3 děti) * 690 Kč / 2 hodiny * 990 Kč / 3 hodiny * 1 290 Kč / 4 hodiny
 • 26.11.2017 Kateřinský jarmark

  Nenechejte si ujít Kateřinský jarmark s bohatým občerstvením, nabídkou vánočního jarmarečního zboží s možností výroby vlastního adventního věnce
 • 01.12.2017 Kurz etikety s Ladislavem Špačkem

  Jedinečný degustační večer ve společnosti Ladislava Špačka věnovaný zásadám společenského chování a doplněný zážitkovým vícechodovým menu v restauraci Vyhlídka. Naučte se vše, co budete potřebovat k běžnému i formálnímu společenskému styku a vychutnejte si dokonalý gurmánský zážitek ve společnosti "mistra etikety". Možnost spojit s ubytováním.Více informací zde.
 • 02.12.2017 Saunová noc ve Wellness Horal

  Relaxace v termálních bazénech a saunovém světě při svíčkách.

Aktualizováno

11:52

Čtvrtek23. Listopadu


Termální bazény

42 / 100

Aktuálně osob / Doporučená kapacita

Saunový svět

16 / 40

Aktuálně osob / Doporučená kapacita

Aktuální teploty vzduchu a vody

35°

Teplota vzduchu

34,1°

Dětský bazén

34,5°

Relaxační bazén

27,2°

Plavecký bazén