Saunová čepice – váš užitečný pomocník do sauny

Možná jste si již všimli, že v nabídce Wellness shopu ve Wellness Horal nabízíme na prodej saunové čepice a klobouky. A třeba jste již v sauně narazili na někoho, kdo je běžně používá…

A možná vás také napadlo, že je nesmyslné a zbytečné používat čepici v tak extrémně horkém prostředí, jakým je právě sauna. Jak je to tedy ve skutečnosti?

Nedejte se mýlit, saunová čepice je velmi užitečným pomocníkem, pokud si chcete prodloužit pobyt v sauně a využít naplno účinky působení horkého vzduchu na tělo.

Jak známo – čím výše v sauně sedíte, tím větším teplotám tělo vystavujete. Pokud se saunujete vsedě, je právě hlava vystavena vyšším teplotám než zbytek těla. Na hlavě se přitom nachází důležitý termoregulační senzor a ten vám může v takové situaci předčasně vysílat signál, že jste již dostatečně prohřátí a je na čase opustit saunu. Přitom ve skutečnosti tomu tak ještě není a tělo na rozdíl od hlavy se teprve postupně rozehřívá.

Saunová čepice tento problém pomáhá řešit – eliminuje teplotní čidlo na vaší hlavě, což vám umožňuje ještě lepší prohřátí tělo, aniž byste byli vystaveni nepříjemným pocitům. Čepice navíc chrání i vlasy – či pokožku hlavy u návštěvníků, kteří jsou ostříhaní nakrátko nebo nosí oholenou hlavu.

Saunové čepice můžete zakoupit ve Wellness shopu našeho Wellness Horal:

 • Menší čepice – bavlněná zeleno-šedo-hnědá     499 Kč
 • Větší čepice (klobouk) – vlněná bílá     599 Kč

Nebo požádejte našeho saunéra a sami si vyzkoušejte efekt saunové čepice při některém ze saunových rituálů.
Další aktuality

Kontakt

Wellness Horal, Velké Karlovice
Léskové 583, 756 06 Velké Karlovice
Tel.: +420 571 495 570
E-mail: wellness-recepce@valachy.cz

Staňte se našimi fanoušky
na Facebooku


 • 20.08.2017 Becherovka Víkend

  Národní drink Beton a jeho variace Beton Bitter, Wine Beton, Mint beton, Apricot Beton a další.
 • 25.08.2017 1+1=3 na Týdnu kultury na Valašsku

  Příběh taxikáře, kterému se kvůli nedodržení jinak pečlivě vypracovaného harmonogramu rozjede velký kolotoč lží, do kterých se stále více a více zamotává.Situační komedie o dvojím životu se dvěma manželkami, na konci které mu již nikdo nevěří, že říká poprvé pravdu...- pátek 25. srpna 2017, od 19:00 hodin- cena představení: 290 Kč- hraje: Malé Divadlo KomedieVíce informací na www.tydenkultury.cz  
 • 26.08.2017 Princové jsou na draka na Týdnu kultury na Valašsku

  Pohádkový muzikál pro děti s písněmi Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře o tom, že dělání všechny smutky zahání. Přijďte si s dětmi vychutnat zábavné, originální a hlavně veselé sobotní chvíle s pohádkou.
 • 26.08.2017 Loučení s prázdninami v dětském parku Razulák

  Zábava v dětském parku nekonční, i když prázdniny se s námi už loučí

Aktualizováno

02:23

Neděle20. Srpna


Termální bazény

0 / 100

Aktuálně osob / Doporučená kapacita

Saunový svět

0 / 40

Aktuálně osob / Doporučená kapacita

Aktuální teploty vzduchu a vody

35°

Teplota vzduchu

34,1°

Dětský bazén

34,5°

Relaxační bazén

27,2°

Plavecký bazén