Saunování dětí

Vezměte děti do sauny

Saunový svět Wellness Horal je kvůli zachování klidové zóny přístupný návštěvníkům od 14 let. Aby ale ani naši menší hosté nepřišli zkrátka, nabízíme rodinám s dětmi možnost využít saunový svět každý den dvě hodiny před standardní otevírací dobou, od 8:00 do 10:00.

Vždy v 9 hodin se koná v Sauně Dome dětský saunový rituál „Dětské čarování“, jehož délka a průběh jsou přizpůsobeny potřebám malých hostů.

Jinak se saunování dětí nijak zásadně neliší od saunování dospělých. Rodiče hlavně musí dbát na to, aby délka pobytu v sauně odpovídala akuálnímu zdravotnímu stavu dětí a tomu, jak jsou zvyklé snášet horko.

Obecně se doporučuje:

 • opakovat saunu maximálně třikrát
 • děti vystavit nižší teplotě kolem 86°C (tzn. neposazovat je na horní lavice)
 • ve zvýšené míře dbát na odpočinek a přísun tekutin

Výhodou dopoledního saunování je, že teploty v saunách ještě nedosahují maximálních hodnot, což je vhodné pro začátečníky.

Rozšířenou otevírací dobu mohou využít i ostatní návštěvníci. Je ale třeba počítat s možností rušnějšího provozu.

Rodiče s dětmi mohou v saunovém světě využít kromě saun i veškeré další terapieparní lázeň, Kneippův chodník, venkovní i vnitřní whirlpool či tepidarium, které je zvláště vhodné pro astmatiky. Zajímavým zpestřením při odpočinku se může v letních měsících stát prohlídka bylinkové zahrádky u venkovní terasy, kde jsou vysazeny máta, levandule, tymián, meduňka a další bylinky, používané nejen ve Wellness Horal, ale také hotelových kuchyních.

Pro děti je připraveno i občerstvení v podobě čerstvého ovoce a vody zdarma. Občerstvit se také můžete ve Vital baru.

Cena vstupenky na dětské saunování zahrnuje 4hodinový pobyt ve Wellness Horal, přičemž saunový svět je pro děti vyhrazen od 8:00 do 10:00. Následně si mohou děti zbylý čas užít v termálních bazénech.

Ceník dopoledního saunování
po – čt
pá – ne (svátky)
Dítě do 14 let (4 hodiny) 290 Kč 290 Kč
Dospělý (doprovod dítěte) dle standardního ceníku dle standardního ceníku
Ubytovaní hosté (Lanterna/Horal) ZDARMA ZDARMA

*Na zvýhodněnou vstupenku se již nevztahují žádné další slevy.

Využijte s dětmi i další možnosti zábavy při návštěvě hotelu Horal. V hotelové restauraci nabízíme dětská jídla, k dispozici je i dětský koutek. Můžete si také zahrát bowling nebo vyrazit na procházku do okolní přírody, například na Kulíškovu naučnou stezku. U hotelu je také půjčovna segway (mohou ji využít děti od 140 cm výšky), malý lanáček nebo tenisový kurt, necelé 4 km odtud je v létě otevřen nový dětský zábavní park Razulák. V zimě je u Horalu v provozu sjezdovka s dětským parkem.

Nově je dětský koutek také součástí Wellness Horal, najdete ho u termálních bazénů – vedle plaveckého bazénu.

JOV_7906web JOV_7924web JOV_7895web JOV_7893web JOV_7884web JOV_7862web

 Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Další aktuality

Kontakt

Wellness Horal, Velké Karlovice
Léskové 583, 756 06 Velké Karlovice
Tel.: +420 571 495 570
E-mail: wellness-recepce@valachy.cz

Staňte se našimi fanoušky
na Facebooku


 • 31.03.2017 Hotel Horal včetně wellness v termínu 26. - 31. 3. 2017 uzavřen

  Od rána 26. do 30. 3. 2017 (do 15:00 hod) dojde k uzavření Wellness hotelu Horal a odstávce všech služeb relaxačního centra Wellness Horal z důvodu pravidelné roční údržby.Pozor! Oproti původně plánovanému termínu bude relaxační centrum Wellness Horal otevřeno až v pátek 31. 3. 2017 od 15:00 hodin.Výbornou gastronomii si můžete vychutnat také v restauraci Spa hotelu Lanterna, domácí kuchyni nabízí hotel Galik. Širokou nabídku masáží a procedur nabízí blízké L-Spa ve Spa hotelu Lanterna.Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
 • 31.03.2017 Otevření driving range Golf Clubu Horal

  V pátek 31. 3. 2017 otevírá Golf Club Horal od 9:00 hodin driving range. Otevírací doba golfového clubu a prodej žetonů na recepci je 9:00 - 16:00 hodin.
 • 01.04.2017 Wolfi, kde se tady bereš? - jarní koncert

  Zazní ukázky z opera Bastien a Bastienka, Figarova svatba, Don Giovanni a Kouzelná flétna slavného a milovaného Wolfganga Amadea Mozarta, ale trochu jinak.Účinkuje COLEGIUM CANTORUM - soubor posluchačů z pěvecké třídy Drahomíry Míčkové
 • 01.04.2017 Slavnostní představení nového degustačního menu s vinařstvím Ilias

  Nenechejte si ujít speciální degustační večer s novým menu - v sobotu 1. dubna od 18 hodin v restauraci Vyhlídka za účasti šéfkuchaře Pavla Václavíka a majitele vinařství Ilias Georgiose Iliase! Rezervace: tel. 571 477 300 nebo lanterna@valachy.cz

Aktualizováno

17:45

Úterý28. Březena


Termální bazény

0 / 100

Aktuálně osob / Doporučená kapacita

Saunový svět

0 / 40

Aktuálně osob / Doporučená kapacita

Aktuální teploty vzduchu a vody

35°

Teplota vzduchu

34,1°

Dětský bazén

34,5°

Relaxační bazén

27,2°

Plavecký bazén